Awaria świateł w Gołonogu od 18 stycznia – beztroska czy bałagan w UM?

Światopogląd Zielona

Jak można zobaczyć, od 18 stycznia na jednym z głównych skrzyżowań w Gołonogu (ruch w pięciu kierunkach – Aleja Piłsudskiego w obie strony plus ulica Swobodna i ulica świętego Antoniego po obu stronach Alei) nie funkcjonuje sygnalizacja świetlna.

I o ile można zaryzykować stwierdzenie, że kierowcy mądrzejsi od urzędników i jakoś sobie radzą (choć karkołomność wyjazdów i skrętów przyprawia o palpitacje serca i podniesienie poziomu adrenaliny), to warto pamiętać, że przy zajezdni autobusowej funkcjonuje przystanek autobusowy, z którego przez 4 pasy Alei Piłsudskiego przechodzą m.in. dzieci i młodzież niepełnosprawna z funkcjonującego przy ulicy Swobodnej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych.

Czy to jakaś nowoczesna forma rehabilitacji leczniczej czy też „zwyczajna” fuszerka pracowników Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej?

Dla potwierdzenia tej drugiej możliwości – mamy jeszcze jeden „kwiatek” w postaci prowadzonego od lata 2018 roku postępowania w sprawie wyjazdu z posesji przy ulicy Piłsudskiego 113 z terenu firmy na drogę przez… pasy przejścia dla pieszych!!!

Pomimo obietnicy Naczelnika Wydziału Arkadiusza Grządziela (mail z dnia 20.09.2019 r.) wyjaśnienia tego absurdu do dnia 17.10.2018 roku, do dziś panuje cisza…

Miejmy tylko nadzieję, iż spojrzenie dąbrowskich urzędników na te sprawy zmieni się zanim nastąpi jakaś tragedia w jednym i drugim przypadku …

 

Zobacz także: No i pojechali – Dąbrowa Górnicza News cenzuruje!

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *