Dinozaury wyginęły – a my? czyli krótki film o eutanazji

Światopogląd
Najpierw – koniecznie! – komentarz b. gwiazdy lewicy Aleksandry Jakubowskiej, a później film (od 14-tej minuty zwłaszcza).

„Dobra śmierć”, „godna śmierć”, śmierć na życzenie, śmierć zamiast niewyobrażalnego bólu i świadomości zbliżającego się nieuchronnie kresu życia w ekstremalnych okolicznościach związanych z nieuleczalną chorobą… Jakich słów byśmy nie użyli, będzie budziła skrajne emocje, nie tylko tych, którzy ją wykluczają z racji wiary (chrześcijaństwo, judaizm, islam, buddyzm), ale także tych, którzy z innych przyczyn nie są gotowi na jej akceptację. A także tych, którzy obawiają się wręcz zbrodniczych nadużyć – w 2010 roku połowa belgijskich pielęgniarek, asystujących przy „wspomaganym samobójstwie” przyznała w ankiecie przeprowadzonej przez kanadyjskich lekarzy, że brała udział w uśmiercaniu „bez zgody lub prośby pacjenta”.

W Europie eutanazja jest legalna w Albanii (1999), Holandii (2001), Belgii(2002), Luksemburgu (2008). W Holandii i Belgii eutanazji mogą być poddane także dzieci – w tym pierwszym kraju powyżej dwunastego roku życia, w drugim – bez ograniczeń.

Nie komentujemy, bo… Brak słów

 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *