Grzegorz Jaszczura


Polityka Mieszkaniowa, czyli ucieczka Lewicy do przodu

Pseudolewica dąbrowska bierze się znowu za coś, o czym niestety ma słabe pojęcie. Od początku sprawowania władzy przez Pana Prezydenta Z. Podrazę (SLD), sytuacja w zakładzie budżetowym, jakim jest Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Dąbrowie Górniczej nie ulega poprawie, żeby nie powiedzieć w związku z ostatnim wyrokiem sądu WSA w Gliwicach, że się pogarsza, a […]

Prezydent Podraza PODDAŁ SIĘ! Wnosi o unieważnienie uchwały o opłacie adiacenckiej

Pan Prezydent wziął pod uwagę fakt, iż w dniu 20 lutego 2018 roku Radni Rady Miejskiej Katarzyna Zagajska Grzegorz Jaszczura i Jerzy Reszke złożyli projekt uchwały o unieważnieniu uchwały dotyczącej ustalenia stawki i poboru opłaty adiacenckiej z 2008 roku – i poddał się!!! Gratulacje dla Mieszkańców i (trochę mniejsze – ale zasłużone) dla grupy Radnych […]

Dla kogo ten budżet? Kto zgasi światło?

W wystąpieniu na sesji Rady Miejskiej przy ocenie projektu budżetu na 2018 r. zaryzykowałem m.in. stwierdzenie, że jest to budżet wyborczy. A jeżeli tak, to jest to budżet prezydenta Z. Podrazy (SLD) i koalicji radnych SLD-PO-TPDG-DWS go wspierających. Deficyt budżetu ma wynieść przeszło 60 mln zł. Ma być pokryty kolejnymi 60. mln kredytu. Stanowi to […]

MZBM zarabia na zarządzaniu – choć (wg WSA) nie może…

Rada Miejska w Dąbrowie Górniczej postanowiła odesłać wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach dot. stwierdzenia nieważności prowadzenia komercyjnego administrowania / zarządzania wspólnotami mieszkaniowymi przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych z uwagi na nielegalność statutu MZBM – do kasacji przez Naczelny Sąd Administracyjny.

opłata adiacencka – sesja 14.02.2018 r. (odsłona 99)

Opłata adiacencka continuum. Tym razem opis sesji Rady Miejskiej Dąbrowy Górniczej zacznę od sprawy, która niestety nie zaistniała w części merytorycznej tejże sesji. Chodzi o próbę wprowadzenia do porządku obrad dwóch projektów uchwał przez radną K. Zagajską oraz radnych Klubu Radnych PIS, dotyczących tak głośnej ostatnio w naszej Dąbrowie Górniczej, sprawy opłaty adiacenckiej. W szczególności […]

Dlaczego? – PRL w soczewce

Dzisiaj artykuł kol. Tomasza Fortońskiego (foto obok), tak a propos dekomunizacji, która w Dąbrowie Górniczej idzie dziwnie opornie, jakby po grudach. Zadaję sobie pytanie: dlaczego? Zobacz lub zobacz. „Zbierając materiały do swojej pracy dyplomowej poświęconej historii Strzemieszyc Wielkich, a następnie rekonstruując ich powojenne dzieje w pewnym momencie zrozumiałem, że wyłaniający się ze źródeł obraz stalinizmu […]

Kajetan Rajski w Dąbrowie Górniczej

Kolejny raz w Klubie Villa Moda w Dąbrowie Górniczej gościł Kajetan Rajski. Redaktor Naczelny kwartalnika „Wyklęci”, autor książek o bohaterskich Żołnierzach Wyklętych. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi przez prezydenta A. Dudę, Medalem Ignacego Jana Paderewskiego przez Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej w Ameryce. Żołnierze Wyklęci to symbol dumy i honoru Narodu Polskiego! Taki był temat i przekaz […]

dodatkowa – sesja 10.01.2018 r. (odsłona 98)

Dodatkowa sesja Rady Miejskiej Dąbrowy Górniczej w dniu 10.01.2018 r. (TVDG.PL) została zwołana niestety głównie z powodu takiego, że Pan Prezydent Z. Podraza (SLD) wraz z koalicją lewicową rządzącą w naszym mieście (tj. SLD-TPDG-PO-DWS – zobacz głosowanie za budżetem na 2018 rok) znowu idzie w zaparte i nie przyjmuje wyroku sądu WSA w Gliwicach. Właściwie […]

projekt budżetu – sesja 13.12.2017 r. (odsłona 97, cz. 2)

Dzisiaj obiecane stanowisko w sprawie projektu budżetu na 2018 r. (oraz projektu WPF na lata 2018-2023) Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miejskiej Dąbrowy Górniczej, czyli Grzegorza Jaszczury, Zbigniewa Piątka, Jerzego Reszke, Mateusza Stępnia, Piotra Ślusarczyka, które miałem zaszczyt Mieszkańcom naszego Miasta przedstawić!

Dąbrowskie Księstwo Śmieciowe cz.2

Kategorie: Aktualności   | Listopad 14, 2017

Dzisiaj dokończenie artykułu z Głosu Dąbrowskiego (nr 4(5) wrzesień/październik 2017) zatytułowanego Dąbrowskie Księstwo Śmieciowe (Śmieciowy Biznes, czyli jak to się robi w Dąbrowie Górniczej)…

 


Dąbrowskie Księstwo Śmieciowe cz.1

Kategorie: Aktualności   | Listopad 9, 2017

Śmieciowy Biznes, czyli jak to się robi w Dąbrowie Górniczej…

 

 

Porażka Gminy Dąbrowa Górnicza

Kategorie: Aktualności   | Lipiec 27, 2017

Podobno ostatnio Pan Prezydent Z. Podraza (postkomunistyczna SLD) bardzo się ucieszył ze zwycięstwa (w pierwszej rundzie) w Sądzie Administracyjnym w Gliwicach w sporze z Kuratorium Oświaty.

 

Piłka nożna – interpelacja (sesja 16.12.2015 r.)

Kategorie: Rada Miejska Dąbrowa Górnicza   | Grudzień 19, 2015

Piłka nożna, tak bliska mi, stała się w dniu 16.12.2015 r. pierwszy raz tematem interpelacji do Pana Prezydenta Miasta. Stało się tak w wyniku podpisania przez niego Zarządzenia 660.2015.

 

 Plan naprawczy „Nemo-Wodny Świat…” w terenie

Kategorie: Aktualności   | Grudzień 10, 2015

Przedstawiony radnym Rady Miejskiej Dąbrowy Górniczej w dniu 19.11.2015 r. „Plan naprawczy” „Nemo-Wodny Świat Dąbrowa Górnicza” sp. z o.o.”, którego opis zamieściłem tutaj, a którego końcowe wnioski, sprowadzają się do konieczności następnych dopłat z budżetu do spółki prawa handlowego (ze stuprocentowym udziałem Gminy), spotkał się raczej z negatywnym przyjęciem.

 

Żniwa opłaty adiacenckiej

Kategorie: Aktualności   | Sierpień 25, 2015

Jak było z uchwalaniem opłat adiacenckich w Radzie Miejskiej Dąbrowy Górniczej, opłat promowanych przez lewicowego Pana Prezydenta Zb. Podrazę (Lewica SLD Razem czy jakoś tak) i wspieranego przez lewaków w naszym mieście, możesz Drogi Czytelniku zapoznać się tutaj (w drugiej części tego długiego wpisu) Było to w 2008 roku.

 

PM MZUM.PL S.A. do likwidacji – „odp.” Zb. Podrazy

Kategorie: Rada Miejska Dąbrowa Górnicza   | Maj 4, 2015

Zacznę od tego, że zastanawiam się czy tytułem niniejszego wpisu na blogu, nie wprowadzam Szanownych Czytelników bloga w błąd. Bowiem na moją interpelację skierowaną do Pana Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza Zb. Podrazy (SLD) w temacie ewentualnego opracowania procedury (przez służby prawne Urzędu Miejskiego) zmierzającej do likwidacji PM MZUM.PL S.A.

 

Tworzeń – atak hałasem

Kategorie: Aktualności   | Kwiecień 17, 2015

Jest także odpowiedź na „atak hałasem”, który zdaniem wielu mieszkańców nastąpił niespodziewanie w marcu tego roku z rejonu Huty ArcelorMittal, a konkretnie firmy Tameh Polska sp. z o.o.

 

Aquapark – sesja 18.03.2015 r. (odsłona 69) cz. 2

Kategorie: Rada Miejska Dąbrowa Górnicza   | Marzec 21, 2015

Zgodnie z moją obietnicą 🙂 , złożoną Szanownym Czytelnikom (we wpisie w przeddzień sesji Rady Miejskiej), lewicowi radni dofinansowali „Nemo-Wodny Świat Dąbrowa Górnicza” sp. z o.o. o kolejne 5 milionów złotych.

 

Nie dla biurokratycznej opresji !

Kategorie: Polityczne   | Październik 30, 2014

MÓJ PROGRAM DLA SAMORZĄDU DĄBROWSKIEGO:

1. Działania na rzecz rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw w celu stworzenia nowych miejsc pracy i zahamowania emigracji Dąbrowian.

 

Zagłębiowskie Centrum Onkologii – w budowie

Kategorie: Aktualności   | Maj 16, 2014

Czuję się w obowiązku przekazać Szanownym Czytelnikom dalsze informacje dotyczące rozwoju „wypadków” w związku z budową Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej. Metody zastosowane przy tej inwestycji przyrównałem już na blogu do działań lewicowych władz miasta, związanych z wejściem na rynek dąbrowski firmy Mitex S.A. (obecnie Eiffage Budownictwo S.A.), na początku tego tysiąclecia.

 

Nadciąga totalny lewacki kataklizm: WOŚP

Kategorie: Aktualności   | Styczeń 9, 2014

Dlaczego myślący, prawicowy Polak nie powinien dawać na lewicowy cyrk – zabawę tow. Jerzego Owsiaka? Z wielu powodów: moralnych, finansowych, patriotycznych, matematycznych, logicznych, socjologicznych i wielu innych, w tym, myśląc (co może kogoś zadziwić!) o swoim zdrowiu. Podkreślam, że prezentuję moje zdanie.

 

Strzemieszyce powstańcie z kolan! cz.1

Kategorie: Polityczne   | Październik 24, 2013

Jako urodzony w Małych Strzemieszycach (ul. Kazdębie 9), przyłączonych w 1973 roku do Strzemieszyc Wielkich, a w 1975 w całości zaanektowanych przez Dąbrowę Górniczą zdecydowanie apeluję i wzywam Strzemieszyczan do powstania z kolan i przeciwstawienia się komunistycznej władzy…

 

Bajki p. Zb. Podrazy o wodzie

Kategorie: Aktualności   | Czerwiec 7, 2013

Wciąż czekam na jakieś konkretne odpowiedzi na mój Apel (wystosowany do władz miasta wraz z kol. D. Kmiotkiem) o dywersyfikację dostaw wody dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej.

 

Bura a nie medal dla Podrazy!

Kategorie: Polityczne   | Listopad 30, 2012

Istny muppet show w Radzie Miejskiej w Dąbrowie Górniczej! Szopka i cyrk razem wzięte. Tak można jednym słowem skomentować ostatnią uchwałę intencyjną rajców miejskich o nadanie medalu Komisji Edukacji Narodowej „PePe” Zb. Podrazie (SLD), ponoć za jego wybitne zasługi w zakresie oświaty.

 

Remont czy wyburzanie Pałacu?

Kategorie: Aktualności   | Październik 25, 2012

Jeszcze jako radny Rady Miasta byłem jedynym, który optował za wyburzeniem tego ohydnego socrealistycznego obiektu w paracentrum Dąbrowy Górniczej.

 

 

Inżynieria finansowa wg Zb. Podrazy – sesja 05.09.2012 r. (odsłona 59)

Kategorie: Rada Miejska Dąbrowa Górnicza   | Wrzesień 5, 2012

Jak „Nemo – Wodny Świat Dąbrowa Górnicza” sp. z o.o. topi od chwili zawiązania się tej spółki prawa handlowego Gminę Dąbrowa Górnicza, opisywałem wielokrotnie na blogu.

 

Zlikwidować Straż Miejską – sesja 28.09.2007 r. (odsłona 15)

Kategorie: Rada Miejska Dąbrowa Górnicza   | Marzec 22, 2012

Przygotowywałem na najbliższy okres cykl artykułów o korupcji, powszechnej w Unii Europejskiej, parapaństwie Polska i Gminie Dąbrowa Górnicza.

 

Znowu bezradność Policji???

Kategorie: Aktualności   | Marzec 9, 2012

K’woli przypomnienia chodzi o podejmowane przez pana prezydenta próby sprzedaży stadionu piłkarskiego pod zabudowę mieszkaniową (circa 8,5 ha), a w szczególności o sprawę podpalenia budynku klubowego tuż przed rozstrzygnięciem postępowania sprzedaż

 

Tucznawa: ppp c.d. – sesja 25.01.2012 r. (odsłona 57)

Kategorie: Rada Miejska Dąbrowa Górnicza   | Styczeń 26, 2012

Upartość skrajnie lewicowego pana prezydenta Miasta Zb. Podrazy (kandydat PZPR, SdRP, SLD) do zwiększania przerobu przez gminę, przy jednoczesnym zadłużaniu moich dzieci, a może jak Bóg da, to i wnuków, jest godna podziwu. Oczywiście nie z punktu widzenia tychże.

 

Biurwy

Kategorie: Aktualności   | Styczeń 9, 2012

Zetatyzowana armia urzędników, politykourzędników, itp. mało potrzebnych etatów, opłacanych z naszych podatków, rozrasta się nie tylko w Dąbrowie Górniczej, Polsce, ale w całym ZSRE!

 

Grupa RWE w Dąbrowie G. – sesja 28.11.2011 r. (odsłona 56)

Kategorie: Rada Miejska Dąbrowa Górnicza   | Listopad 29, 2011

Zdecydowanie, na podstawie ostatnich doniesień prasowych i medialnych, w tym oświadczeń Rzecznika Prokuratury w Katowicach można domniemywać, że prywatyzacje LOT-u czy STOEN-u (Stołeczny Zakład Energetyczny S.A. 1993-1999, STOEN S.A. 1999-2002) nie przebiegały zgodnie z prawem i interesem ogółu Polaków.

 

Nemo-Wodny Świat – topi Gminę?

Kategorie: Aktualności   | Wrzesień 30, 2011

Wielokrotnie, jeszcze jako radny Rady Miasta, próbowałem ocalić pieniądze budżetu Gminy (czyli wszystkich mieszkańców) i protestowałem przeciwko dziwnej „rozrzutności” Pana Prezydenta Zb.

 

 

Symbole Zagłębia Dąbrowskiego

Kategorie: Aktualności, Zagłębie Dąbrowskie   | Maj 24, 2011

Od dłuższego czasu zamieszczam na blogu wpisy dotyczące tożsamości regionu, który zamieszkuję, czyli Zagłębia Dąbrowskiego.

 

 

Ponar-Defum – „Wszystko na temat”

Kategorie: W mediach   | Marzec 30, 2011

Sprawie trudnej sytuacji dąbrowskich zakładów „Ponar-Defum” poświęciłem kilka interpelacji w Radzie Miasta.

 

 

Cuda i grzech zaniechania

Kategorie: Wywiady   | Listopad 26, 2010

Jak można głosować na lewicę w wyborach? Jest to dla mnie takie powolne samobójstwo. Bardzo źle to świadczy o mieszkańcach naszego miasta.

 

 

XX-lecie Samorządu – sesja 26.05.2010 r. (odsłona 47)

Kategorie: Rada Miejska Dąbrowa Górnicza   | Maj 27, 2010

Doczekaliśmy się dwóch sesji w jednym dniu. Od razu uspokajam, na pierwszej tzw. Nadzwyczajnej nic złego jako Rada Miasta, nie uchwaliliśmy, bo ograniczył się jej przebieg do fety z okazji XX-lecia restytucji Samorządu Terytorialnego.

 

„spieprzaj komuchu” – sesja 28.04.2010 r. (odsłona 46, cz.1)

Kategorie: Rada Miejska Dąbrowa Górnicza   | Kwiecień 29, 2010

Sesja rozpoczęła się bardzo spokojnie i uroczyście. Ale było tak tylko przy wydarzeniach parasesyjnych: wręczenie stypendiów, laurek, itp.

 Dąbrowiacy „rozkradli” bratki!!!

Kategorie: Aktualności   | Marzec 14, 2010

Wydaje się, że w Dąbrowie Górniczej wracają czasy głębokiego realnego socjalizmu. „Czerwoni” po prostu wysoko mają podniesione podbródki swoich głów.

 

 

Czerwona destrukcja, sesja 27.01.2010 r. (odsłona 42)

Kategorie: Rada Miejska Dąbrowa Górnicza   | Styczeń 28, 2010

Zaczyna być tradycją „lewicowego” sposobu prowadzenia sesji Rady Miasta, że rozpoczyna się ona od wręczania różnego rodzaju dyplomów, czy nagród różnorakim laureatom konkursów, czy tp.

 

Traktat lizboński = utrata niepodległości

Kategorie: Polityczne   | Listopad 30, 2009

Dlaczego nie należało przyjmować Traktatu lizbońskiego?

Oczywiście najprostszym argumentem jest to, że nie powinno się żadnej umowy podpisywać bez jej przeczytania..

 

Kompromitacje – c.d., sesja 30.09.09 r. (odsłona 38)

Kategorie: Rada Miejska Dąbrowa Górnicza   | Październik 2, 2009

Oczy redaktorów mediów (pisanych, internetowych, telewizyjnych – TV Silesia), prawdopodobnie nie zauważyłyby miesięcznej przerwy międzysesyjnej, gdyby ją po prostu wyciąć.

 


W obronie kreacjonizmu

Kategorie: Bez kategorii   | Wrzesień 15, 2009

„Nasza” lewicowa Telewizja pokazała film telewizji BBC „K. Darwin i drzewo życia”, promujący lewicowe, darwinowskie bajki o jakoby pochodzeniu ludzi od małp, a nawet jeszcze dalej od gadów, płazów i jakiegoś pewnie pierwotniak

 

PRZYSPAWANI DO DIET sesja 26.03.2009 r. (odsłona 33)

Kategorie: Rada Miejska Dąbrowa Górnicza   | Maj 14, 2009

…Należy podkreślić, że cały czas trwało oczekiwanie na clou programu, czyli punkt 22 dotyczący uchwały o zmniejszeniu diet wszystkich radnych o połowę. Przez pierwsze godziny oczekiwania, Radnym towarzyszyła Telewizja Silesia, Radio Katowice, a do końca dziennikarze prasowi i portali internetowych…