Inaczej, a jednak tak samo

Groźny biznes warty miliony – b. wiceprezydent Dąbrowy G. pośredniczy

TVN24 – Superwizjer 9 wrzesień 2017

Z protokołu kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie, wynika, że „Clif” korzystał z usług firmy konsultingowej z Dąbrowy Górniczej. Należy ona do byłego prezydenta tego miasta. Jej siedziba mieści się naprzeciwko urzędu.

Prezydent MOŻE zrezygnować z realizowania opłat adiacenckich – Grudziądz

„Nowości – Dziennik Toruński” grudzień 2013 r.

W Dąbrowie Górniczej toczy się dyskusja (a właściwie – przekonywanie Prezydenta Podrazy)  o to, czy Prezydent może nie wszczynać postępowań administracyjnych pomimo obowiązującej uchwały Rady Miejskiej. Okazuje się, że może – w Grudziądzu już od 16 grudnia 2013 r. … Odwagi, Drodzy Mieszkańcy – byle do wyborów; należy zmienić prezydenta w wyborach na jesieni na takiego, który nie tylko odstąpi od naliczania opłat adiacenckich w wysokości 50%, ale także umorzy wszczęte postępowania administracyjnie!

 

Lewa ręka Ewy Kopacz

Tygodnik NIE 20/15

Śledztwo w sprawie gigantycznych przekrętów, do których miało dojść w dąbrowskim szpitalu, prowadziły Prokuratura Rejonowa w Jaworznie, a następnie Prokuratura Okręgowa w Katowicach. Dziwnym trafem po wyborze Małeckiej-Libery na pełnomocnika rządu ds. zdrowia publicznego śledztwo zostało umorzone.

Polski biegun głupoty

Przedstawiciele władz Dąbrowy Górniczej maja podane na tacy kilkadziesiąt milionów. Ne chcą wziąć! Mamy na naszym terenie coś niebywałego na Śląsku – mówi Talkowski, prezydent Dąbrowy Górniczej. – Są to cztery jeziora powyrobiskowe po kopalni piasku, okolone pięknym lasem, nazywanym Mazurami Zagłębia. Wydawać by się mogło, że mając taki skarb gmina już przygotowuje ośrodki wczasowe, […]

Ośmiu na 25 radnych w Dąbrowie Górniczej zarzuca się złamanie prawa

Tygodnik „Przegląd” 21/2004

Przez wiele lat w Dąbrowie Górniczej rządziła niepodzielnie lewica. Najwyżej kłóciła się i wymieniała między sobą. Ale choć w pierwszej turze wyborów prezydenckich urzędujący SLD-owski prezydent Marek Lipczyk zebrał trzy razy więcej głosów od prawicowego Jerzego Talkowskiego, w drugiej turze wygrał Talkowski. Lewica podporządkowała sobie za to radę miejską.

Marek Lipczyk, szef dąbrowskiego SLD, złożył rezygnację

NaszeMiasto.pl-Dąbrowa Górnicza, 2004-02-16

W sobotę podczas Konwencji Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej dotychczasowy szef dąbrowskiej SLD, Marek Lipczyk, złożył dymisję z funkcji przewodniczącego.

Czy Marek Lipczyk stanie przed sądem?

NaszeMiasto.pl-Dąbrowa Górnicza, 2003-08-18

Regionalna Izba Obrachunkowa postawiła siedem poważnych zarzutów byłym władzom Dąbrowy Górniczej, które rządziły miastem w latach 2001-2002.