INTERWENCJA – Niewidzialne samochody, czyli przywidzenia mieszkańców os. Staszic

Światopogląd Zielona

 

Od Redakcji Rolowanej Dąbrowy

Ogólną cechą wszelkich zapowiedzianych – zgodnie z prawem – kontroli instytucji państwowych jest to, że zazwyczaj… wszystko jest w porządku. Znikają np. odpady, nielegalne punkty tankowanie samochodów ciężarowych, uciążliwych pojazdów nie ma lub stoją zgodnie z przepisami, drogi przeciwpożarowe się udrażniają, pojawiają się certyfikowane gaśnice itd. itp. A jeśli zgłaszający te nieprawidłowości (osoby fizyczne czy prawne) podają konkretne nazwy czy adresy, napotykają na gniewne wezwania prawników do zaprzestania naruszania wizerunku „krzywdzonej” firmy czy przedsiębiorcy. Nie pomaga nawet fakt, że są tzw. obiektywne źródła (np. filmy czy zdjęcia satelitarne), które wprost udowadniają „krzywdzonym” i kontrolującym, jaki jest stan rzeczy.
Co wobec tego robić, aby zmienić zapisy i wnioski protokołów pokontrolnych? Media. Media, w tym social media (Facebook, Instagram, Twitter itp.). Kropla bowiem skutecznie drąży skałę (lub – jak zauważają złośliwi – „kamienie zabijają dinozaury”). I tego musimy się trzymać – my jako dziennikarze w INTERWENCJI (na przykład) i Szanowni Rolowani na swoich profilach i kontach.
Wygramy – i wreszcie będzie normalnie 🙂
Tagged

1 thought on “INTERWENCJA – Niewidzialne samochody, czyli przywidzenia mieszkańców os. Staszic

  1. Szanowni Państwo’
    Uwidocznione na zdjęciu „znikające samochody” to tylko wierzchołek góry lodowej. Mieszkańcy oś Staszic zwrócili się z prośbą o przeprowadzenie kontroli na terenie działalności Firmy ATS do Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej , Wydziału Ekologii i Rolnictwa oraz PINB w D.G W pisemnych odpowiedziach otrzymaliśmy informacje że ,w wyniku przeprowadzonych kontroli stwierdzono nieprawidłowości oraz że w/w instytucje nie posiadają kompetencji pozwalających na podjęcie zdecydowanych działań i odesłały sprawę do podjęcia decyzji przez organy podległe Wojewodzie Śląskiemu.. Pytanie czy jest sens utrzymywania ( koszty) w/w instytucji które w granicach administracyjnych naszego Miasta nie są w stanie podjąć samodzielnie decyzji unikając odpowiedzialności.

Dodaj komentarz