Matematyka Patryka Kuziora czyli Nasz Drogi Przewodniczący

O czym szumią dęby (2018.05.24)

 

 

Posłuchajmy wykładu doktora prawa i ekonomisty (…)

(…) chciałby nas Pan Naczelnik poinformować, iż jego pensja jako Przewodniczącego Rady Nadzorczej dąbrowskich wodociągów zbliża się do 80 tysięcy złotych!

0,01 zł x 8.000.000 metrów sześciennych = 80.000,00 zł

Jak rozumiemy, ustawa kominowa Pana Naczelnika Wydziału Nadzoru Właścicielskiego i Kontroli Wewnętrznej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej nie obowiązuje?

 

Dąbrowskie Wodociągi Spółka z o.o. w latach 2004-2014 do cen wody doliczała średnio 6 milionów złotych rocznie! Wynikało to z umowy prywatyzacyjnej z inwestorem niemieckim, w wyniku której Gmina musiała dzielić się dywidendąwyliczoną kwotowo ponad 3 miliony złotych co roku dla Niemców oraz około 2 milionów dla Miasta.

Doliczając podatek otrzymujemy rzeczoną kwotę ponad 6 milionów złotych, o które upominał się podczas sesji radny Grzegorz Jaszczura.

Zgodnie z podstawowymi zasadami logiki – jeśli z ceny rzeczywistej usługi odejmiemy zysk (dywidendę i podatek), to od razu otrzymamy 6 milionów zaoszczędzonych złotych, tj. 75 groszy na jednym metrze wody i ścieków!

I Pan Patryk Kuzior sprawuje nadzór nad czymkolwiek w Naszym Mieście? Co gorsza – nad mieniem publicznym? Gratulujemy Prezydentowi Podrazie takiego wyboru

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *