MZBM z Prezydentem do Prokuratury za długi wobec Wspólnot Mieszkaniowych

O czym szumią dęby (2018.05.22)

 

Jak przywykliśmy już w ostatnich tygodniach, kolejne informacje dotyczące działalności dąbrowskiego samorządu i jego jednostek organizacyjnych płyną do nas… z prokuratury. Przykładem tego jest informacja, że do Prokuratury Regionalnej w Katowicach zostało złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza Zbigniewa Podrazę oraz Dyrektora Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Dąbrowie Górniczej Ireneusza Adamczyka.

Prezydentowi Miasta zarzuca się niedopełnienie obowiązków polegających na braku nadzoru nad MZBM (będącym zakładem budżetowym) w okresie od grudnia 2006 roku do nadal na szkodę Miasta Dąbrowa Górnicza (interesu publicznego) i mieszkańców Miasta zgromadzonych we wspólnotach mieszkaniowych (interesu prywatnego) w znacznych i wielkich rozmiarach.

Natomiast Dyrektorowi Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Dąbrowie Górniczej Ireneuszowi Adamczykowi zarzucono nadużycie udzielonych uprawnień polegających na sprowadzeniu bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia szkody majątkowej na mieniu Gminy Dąbrowa Górnicza (a będącym w zarządzie MZBM) w znacznych i wielkich rozmiarach w okresie od lutego 2010 roku do nadal poprzez nie egzekwowanie zobowiązań Gminy Dąbrowa Górnicza wobec wspólnot mieszkaniowych obsługiwanych przez MZBM.

Sprawa była szeroko opisywana na stronie rolowanadabrowa.pl oraz w Magazynie Rolowana Dąbrowa. Kwoty, o których mowa, zawierają się w przedziale od 880 tysięcy do ponad 15 milionów złotych. Według Regionalnej Izby Obrachunkowej, kwota zaległości Gminy Dąbrowa Górnicza, reprezentowanej przez MZBM, wobec wspólnot mieszkaniowych na koniec 2017 roku wynosiła około 4 milionów złotych.

Jak widać, tysiące Dąbrowian jest wierzycielami i – de facto – sponsorami pozabudżetowymi Magistratu. Czy zgodnie z prawem – ustali śledztwo prokuratorskie, o którym będziemy Państwa informować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *