Okiem Jaszczura – Rafał Ziemkiewicz w Dąbrowie Górniczej

Grzegorz Jaszczura Światopogląd

Kolejny już raz, na zaproszenie Klubu Gazety Polskiej w Dąbrowie Górniczej im. Henryka Glassa „Chudego Wilka” oraz Klubu „Opcji na Prawo” w dniu 27.03.2019 r., gościł w naszym mieście znany publicysta i pisarz, komentator polityczny i ekonomiczny Pan Rafał Ziemkiewicz. Odsyłam do mojego wpisu z jego pobytu jeszcze w 2011 roku, gdy celem m.in. była promocja jego książki zatytułowanej „Zgred”. Niestety jego obrona (wtedy) wejścia Polski do lewackiej Unii Europejskiej nieco mnie zraziła do jego publicystyki, ale od kilku lat wszedł na prawidłową drogę, drogę prawdy. ? .

W trakcie wczorajszego spotkania mówił już tylko krytycznie o tym, czym stała się obecnie czerwona Unia Europejska. Niestety stała się nie tym czym miała być (wg przykładowo jednego z jej założycieli, czyli R. Schumana, aczkolwiek ściśle pisząc to założyciela Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali), i nie tym czym chcieliby, żeby była Polacy. Tak zastanawiając się nad unioeuropejskim lewactwem, to co oni zrobią z chrześcijaninem R. Schumanem, bo przecież jego proces beatyfikacyjny jest na ukończeniu? Co wtedy?

Całkowicie zgadzam się z R. Ziemkiewiczem, że używając jego celnego sformułowania to „bękarty Marksa” kształtują niestety jej chorą antyeuropejską, antycywilizacyjną i antyczłowieczeńską ideologię. Bardzo celnie także udowadniał, że tzw. postęp wg tych bękartów Marksa, to w rzeczywistości powrót do historii i to wszystko już było i co najważniejsze się nie sprawdziło! Zrobił jeden wyjątek dotyczący chyba małżeństw homoseksualistów, że czegoś takiego to w czasach ciemnych ludzkości (Europy) nie było.

Spotkanie było długie, przy oczywiście zapełnionej sali Villa Moda w Dąbrowie Górniczej. Niech żałują Ci co się nie pofatygowali. ? .

Grzegorz Jaszczura – Blog

 

Kliknij 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *