Okiem Jaszczura – Szkoła Podstawowa nr 3 na Komisji Oświaty i Wychowania RM

Grzegorz Jaszczura Inaczej, a jednak tak samo Światopogląd

Co się odwlecze to nie uciecze (tak w nawiasie napiszę, że oby to się sprawdziło także w temacie lewackich rządów w naszym mieście). Na Komisji Oświaty i Wychowania w grudniu ub.r. odroczono dyskusję o przeniesieniu (likwidacji) Szkoły Podstawowej nr 3 z ul. Mireckiego, ponieważ projekt uchwały Pana Prezydenta zniesiono z porządku obrad komisji. Przeciwko byli zarówno rodzice jak i pracownicy tejże szkoły. Projekt powrócił w wersji udoskonalonej na komisję w dniu 16.01.2019 r., czyli wczoraj.

I w tym temacie komisja stała się b. burzliwa. Posiedzenie składało się z dwóch części, wyjazdowej w Zespole Szkół Sportowych oraz stacjonarnej w urzędzie (sala narad nr 2, I piętro, Centrum Administracji budynek I). Tak przy okazji informuję Mieszkańców, że posiedzenia komisji R.M. w tej kadencji Rady Miejskiej odbywają się właśnie w sali za salą sesyjną, gdzie każdy może bez problemu się dostać i wysłuchać wynurzeń radnych, których niby wybrał. ? . Na 3. i 4. piętro budynku I C.A. dostęp jest utrudniony i teoretycznie bez osoby z urzędu niemożliwy. „Zachęcam” do wysłuchiwania radnych. Może to być dla Mieszkańca szokiem, dlatego proponuję się na to przygotować. Właśnie tak było na komisji wczoraj.

Na sali pojawili się rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3, którzy najpierw musieli poczekać ze dwie godziny i wysłuchać radnych, którzy zajęli się propagandą swoich poglądów. W przypadku radnych koalicji lewicowej SLD-POKO z przystawkami były to poglądy zbieżne ze wspomnianym udoskonalonym projektem uchwały Pana Prezydenta M. Bazylaka. Nowa wersja, nazwana projektem uchwały w sprawie zamiaru przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika została podparta slajdami i przedstawiona przez II Wiceprezydenta Panią B. Borowiec (SLD). Identyczne zdanie mieli wszyscy radni koalicji rządzącej, co ciekawe nie było radnych z okręgu I, gdzie umiejscowiona jest ta szkoła (S.P. nr 3) oraz także Zespół Szkół Sportowych, czyli K. Dybicha i M. Węgrzynowicza, co spowodowało, że o mały włos projekt uchwały by nie przeszedł. A tak w głosowaniu było 5 radnych za, 4 przeciw i 1 się wstrzymał (radny S. Widera nie był wystarczająco zorientowany, jak sam przyznał w rozmowie z rodzicem). Ale klub SLD musiał aż prosić o przerwę przed głosowaniem, żeby się policzyć! Właściwe głosowanie odbędzie się na sesji w najbliższą środę.

Nie wchodząc w szczegółowe argumenty rodziców, tj. bezpieczeństwo dzieci, oddzielenie szkoły podstawowej od liceum czy także szkoły sportowej od nie sportowej, tradycja czy plotki co do ew. przyszłości budynku po szkole za 2-3 lata, etc., które udało im się przedstawić po mantrze lewaków wydaje mi się oczywistym, że:

Szkołę Podstawową nr 3 powinno się pozostawić na miejscu, przy czym klasy sportowe ulokować w Zespole Szkół Sportowych przy ul. Chopina i tenże zespół prowadzić jako wiodący, tym bardziej, że jedyny w mieście. I cała filozofia, chyba że rzeczywiście coś jest w plotkach.

 

 

 

 

Grzegorz Jaszczura – Blog, styczeń 17, 2019

Tagged

Dodaj komentarz