Zbigniew Podraza – ostatni komunistyczny władca w Polsce?

Od maja 2017 roku Prokuratura Rejonowa Katowice – Północ w Katowicach prowadzi postępowanie przygotowawcze o przestępstwo z art. 256 § 1 k.k. (sygn. PR 1 Ds. 82.2017) dot. kwestii legalności publicznego prezentowania symboli komunistycznych, w tym podobizny Lenina, jak również ocena zachowania prezydenta Dąbrowy Górniczej, w związku z przebiegiem uroczystości Święta Pracy w dniu 1 maja 2017 roku w Dąbrowie Górniczej.

To reakcja pierwszego zastępcy prokuratora generalnego, prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego, na manifestację pierwszomajową w mateczniku Komunistycznej Partii Polski, w której wziął udział Zbigniew Podraza. Sama KPP „zasłynęła” już wcześniej swoim wydawnictwem „Brzask”, ale do dzisiaj – pomimo wielu wniosków o jej delegalizację – niewiele się w tej sprawie nie dzieje…

Zbigniew Podraza ma zresztą w sobie sporo z czczonych przez niego bohaterów czerwonego sztandaru, jako wódz najlepiej realizuje postsowiecką metodę, że „gdy nie ma problemu – należy go stworzyć”, potem poddać propozycję jego rozwiązania i być zbawicielem (podziwianym zewsząd), gdy się tenże problem rozwiąże. Gdyby się natomiast nie udało – to i tak strata żadna, bo problem po prostu zniknie. Najnowszy przykład – opłata adiacencka.

Ma także zdolnych następców – zastępców…

Źródło: FB KPP oraz „Dziennik Zachodni”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *