Prezydent MOŻE zrezygnować z realizowania opłat adiacenckich – Grudziądz

W Dąbrowie Górniczej toczy się dyskusja (a właściwie – przekonywanie Prezydenta Podrazy)  o to, czy Prezydent może nie wszczynać postępowań administracyjnych pomimo obowiązującej uchwały Rady Miejskiej. Okazuje się, że może – w Grudziądzu już od 16 grudnia 2013 r.

Odwagi, Drodzy Mieszkańcy – byle do wyborów; należy zmienić prezydenta w wyborach na jesieni na takiego, który nie tylko odstąpi od naliczania opłat adiacenckich w wysokości 50%, ale także umorzy wszczęte postępowania administracyjnie!

1 thought on “Prezydent MOŻE zrezygnować z realizowania opłat adiacenckich – Grudziądz”

  1. Budowa kanalizacji czy innej infrastruktury technicznej przez gminę może wiązać się z nałożeniem na właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości tzw. opłaty adiacenckiej. Warunki jej uiszczenia określa ustawa o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. Właściciel nieruchomości lub użytkownik wieczysty może zostać obciążony (ale wcale nie musi) – a takie podejście stwarza nieograniczone możliwości do wprowadzenia takiej opłaty (jak jej długość trwania) zgodnie z prawem http://agro-technika.pl/archiwa/oplata-adiacencka/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *