Szumią dęby o rozłamie w dąbrowskiej lewicy – SLD z KPP…

1 maja po raz kolejny okazało się, że grupie osób związanej z lewicą w tym władzom Naszego Miasta, święto majowe kojarzy się głównie z celebrowaniem czerwonych sztandarów i świętem robotniczym.

Przez ostatnie lata rządzący w Dąbrowie Górniczej ramię w ramię z Komunistyczną Partią Polski szli w pochodach i składali kwiaty pod pomnikiem Czerwonych Sztandarów przez PKZ-tem. Ale w tym roku już się nie afiszowali z tym odłamem lewicy.

Odpowiedzi, dlaczego tak nagle zabrakło wspólnej celebracji robotniczego święta, należaloby poszukać… na sali sądowej. Otóż po prawie 5-ciu latach do dąbrowskiego sądu powróciła sprawa delegalizacji Komunistycznej Partii Polski, wniesiona przez Bartosza Kownackiego, Posła PiS i byłego wiceministra obrony narodowej. 27 kwietnia br. odbyła się pierwsza rozprawa w tej sprawie.

Jednocześnie prowadzone jest postępowanie przygotowawcze Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ w Katowicach w sprawie propagowania symboli totalitarnych w związku z przebiegiem uroczystości Święta Pracy w dniu 1 maja 2017 roku w Dąbrowie Górniczej.

Przedmiotem tego postępowania była również – wg prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego – ocena zachowania prezydenta Dąbrowy Górniczej podczas tych uroczystości. Jednak tylko była, gdyż – jak stwierdziła zastępca prokuratora rejonowego Anna Musiorska – ten wątek nie jest badany, co tym bardziej dziwi, gdyż jak Państwo widzą na załączonym materiale filmowym, Prezydent Zbigniew Podraza wraz ze swoim zastępcą Marcinem Bazylakiem, byli znowu w pierwszym szeregu składających bukiety kwiatów pod czerwonym pomnikiem. W następnych było widać m.in. część radnych oraz dyrektora Muzeum Sztygarka, a jednocześnie przewodniczącego Towarzystwa Przyjaciół Dąbrowy Górniczej Arkadiusza Rybaka.

Więcej o pochodzeniu czerwonych sztandarów, rodowodzie Komunistycznej Partii Polski i symbolach totalitarnych w najnowszym czerwcowym wydaniu Magazynu Rolowana Dąbrowa (zobacz)

1 thought on “Szumią dęby o rozłamie w dąbrowskiej lewicy – SLD z KPP…”

  1. Rozłam nastąpił. Wśród radnych koalicji wspierającej Pana prezydenta Podrazę nie widać komunistki K. Chrobot!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *