Na FB nastała moda na sylwetki dąbrowskich radnych. Warto przedstawić nową postać, a zarazem błyskawiczną metamorfozę – zaradnego radnego Piotra Zielińskiego.

Jak pisały lokalne media po wyborach samorządowych, to wcale nie planował on startu na radnego z KO. Wcześniej swoje drogi polityczne związał z DWS. Robił z DWS różne ciekawe akcje, mi. in rozdawał jabłka i marchewkę (kij będzie na końcu tej historii 😉 ).

Ale postanowił zerwać z tym stowarzyszeniem. W rzeczywistości wykluczono go jednomyślnie (brak screen`a z FB – o potwierdzenie warto pytać Prezesa DWS, powinni mieć uchwałę o wykluczeniu).

Później zaczął kolaborować z dąbrowskimi liderami .N i PO (nie było wtedy jeszcze KO), a nawet wisieć z nimi po bilbordach (D. Orpych, R. Witecki, M,. Doroz).

Tam mu najwyraźniej też nic nie wyszło, bo ostatecznie jako kandydat na radnego wylądował na liście Razem dla DG. „Super ekipa”, „uzgodniliśmy program i strategię”, „przewietrzymy to miasto”, „czas na zmianę, czas na działanie”, „najlepsza alternatywa dla DG” – takimi hasłami popierał Razem dla DG, przy okazji krytykując dawnych kolegów radnych z DWS.

Nawet fotografował się z byłym przeciwnikiem dąbrowskiego układu czyli J. Talkowskim.

Ostatecznie został radnym. Ale na polu walki o prezydenturę zostały dwie osoby. Jeden, którego chciał „przewietrzyć” czyli M. Bazylak i jego kontrkandydat poseł R. Warwas.

Jednak Prezydentem został M. Bazylak. A plany „wietrzenia miasta” wywiały mu z głowy. Chwilę po zamknięciu lokali wyborczych, kiedy już były znane nieoficjalne wyniki wyborów, złożył wypowiedzenie członkostwa z Razem dla DG.

Postanowił zostać radnym tzw. niezależnym. Właściwie nazwijmy rzeczy po imieniu – zostać banitą politycznym. Bowiem zostało mu już tylko „kolaborowanie” z SLD lub TPDG.

Trzeba wspomnieć, że przed kilkunastoma laty był członkiem dąbrowskiego SLD, a nawet aktywnie uczestniczył w kampanii parlamentarnej Agnieszki Pasternak w 2001 r.

Jak widać, w innych dąbrowskich opcjach politycznych spalił mosty i nie będzie miał skąd startować w przyszłych wyborach. Teoretycznie może startować z jakiejś nowej, przyszłej opcji politycznej, która powstanie w mieście. Ale czy przekroczy ona próg wyborczy? Kukiz 15 nie przekroczył, choć to partia parlamentarna czyli siła polityczna….

Mamy bezideowego turystę politycznego. Skądkolwiek startować, aby się wcisnąć na radnego. Może powinien oddać mandat radnego w geście honoru i uczciwości politycznej ???.

 

Zdjęcia – zobacz źródło

FB @dabrowapelnadlugow

 

Od Redakcji Rolowanej Dąbrowy

Takich niekonwencjonalnych radnych mamy aż dwóch na 25 - drugi firmował "bumelkę" radnych 
na sesji w dniu 21.02.2018 r. (zobacz)

Kliknij 🙂