No i stało się. Wolność, czyli brak przymusu i możliwość działania zgodnie z własną wolą w ramach przyjętych norm społecznych, staje się największą wartością w dobie tzw. pandemii.

Zamykanie gospodarki, znoszące aktywność społeczną oraz zmieniające status ogromnej ilości niezależnych podmiotów gospodarczych, zapowiadany reset, czy rewolucja w obszarze własności, prywatności i wolności – prowadzą do ograniczenia wolności – ludzi, rodzin i narodów.

Powstał ruch „Polska Jest Jedna”, który tworzą samorządowcy, naukowcy, dziennikarze, parlamentarzyści i wszyscy, dla których słowo „wolność” coś znaczy.

Inauguracja ruchu „Polska Jest Jedna” odbyła się w Siemianowicach Śląskich 25 września 2021 roku. Program tej inicjatywy przedstawił prezydent Siemianowic, Rafał Piech.

Szczepienia są dla chętnych, ale przykłady Izraela, gdzie podaje się już czwartą dawkę (zobacz), czy Australii, gdzie rządzący wracają do „korzeni” powstania tego państwa (zobacz) – pokazują, że niewiele one dają społeczeństwu jako całości, a i izraelski wskaźnik 26% zachorowań wśród zaszczepionych 3 dawką daje wiele do myślenia…

Potwierdzają to obecni w ruchu naukowcy, a dziennikarze pokazują fale dezinformacji, które są wszechobecne w tzw. głównych mediach.

Twórcy ruchu Polska Jest Jedna apelują też do Prezydenta RP:

Polska jest jedna i jest domem nas wszystkich. Chcemy, by każdy czuł się w Niej jak u siebie, a tego wymaga poszanowanie praw, gwarantowanych nam – obywatelom, w Konstytucji RP. 

To początek?